Potkan Obecný
Potkanovi, který se v dnešní době těší velké oblibě jako zvířecí mazlíček, předcházela divoká forma potkana – potkan hnědý, nebo také potkan divoký - latinsky Rattus norvegicus. Pocházel z bažinatých oblastí jichovýchodní Asie. Tady se prameny jednoznačně neshodnou, odkud přesně. Buďto z Indie nebo Mandžuska. Tato divoká forma naprosto nezávislá na člověku, tam ostatně žije dodnes.
První věc, kterou musí mít majitel při zařizování ubikace na mysli je, že potřebují místo na spaní, místo na hraní, a také místo, kde budou mít stále připraveno něco k snědku a pití. Neměla by chybět ani toaleta.
Jako místo na spaní mohou posloužit doma vyrobené hamaky (kusy látky které se v kleci zavěsí).Dále to mohou být domečky, doma vyrobené, např. z dutého kmene stromu, pet-láhve nebo kartónové krabice. Já osobně dávám přednost dřevěným domečkům, které se dají koupit i vyrobit. Vhodné jsou rovněž plastové, které prodávají v téměř každém obchodě s potřebami pro zvířátka.
Klec musíme častěji čistit aby nezapáchala. Potkani jsou velmi společenští tvorové, proto mu můžete pořídit kamaráda. Ale pozor, jestli nechcete mít spousty potkaních miminek dejte k sobě pouze zvířátka stejného pohlaví!!!
ANATOMIE

- Spodní čelst
- Stolička
- Řezák
- Lebka
- Nosič
- Čepovec (2. kyčelní obratel)
- Krční obratle (7)
- Hrudní obratle (13)
- Bederní obratle (6)
- Kost křížová
- Ocasní obratle (28 -30)
- Konec hrudní kosti
- Žebra (13)
- Kost hrudníí
- Lopatka
- Kost klíční
- Kost pažní
- Kost vřetení
- Kost loketní
- Zápěstní kůstky
- Zaprstní kůstky
- Kosti prstů
- Dráp
- Kost kyčelní
- Kost stydká
- Kost sedací
- Kost stehení
- Čéška
- Kost holení
- Kost lýtková
- Nárt
- Zánartí